To je tanec, to je život.

27.07.2022

Tanec a tanec, život a život, slova a slova, MYSL A SRDCE. Je to vždy o přístupu, o našem cítění, nebo necítění.

Když povolíš, dovolíš si vypnout hlavu a propustíš zbytečné myšlenky, pak ucítíš spojení. Spojení se sebou, svým tělem a svými pocity. Spojení s životem. Uslyšíš volání z hlubin svého srdce, své duše. A toto je můj záměr pro naše společná setkávání při tanci. 

Tanec a život, naše slova a naše pocity. Je to vždy o tom co a jak, do jaké hloubky se ponoříme, co si dovolíme cítit a kde se zastavíme. Zůstaneme stát, třeba i ze strachu, nebo našeho zvyku. Zastaví nás náš systém. Nedovolíme si cítit, nedovolíme si dobrý pocit, nedovolíme si užívat přítomného okamžiku a nedovolíme si prožít ani tanec. Nedovolíme si milovat, cítit lásku a žít naplno. Náš zaběhnutý systém, naše ego najde různé výmluvy, neumím tančit, to není pro mě, nemám čas....atd. Jsme tak nějak zamrzlí, máme uzamčené naše cítění a tak ani neprocítíme sebe, své tělo a necítíme hloubku slov a tónů hudby. Jde tu o náš obranný a zastaralý systém, který nás chce chránit. Před čím? 

Takové systémy můžeme postupně rozpustit právě v tanci. Pohyby a hudbou rozpustíme naší kontrolu nad sebou. Přestaneme hodnotit a prostě si dovolíme být. BÝT TADY A TEĎ.

DOVOLÍME SI TANČIT SEBE, VYJÁDŘÍME SVOJÍ ESENCI A NAJDEME SVOJÍ VNITŘNÍ SÍLU. Sílu která nás povede do života, harmonického a láskyplného života a nedovolí nám být nespokojení. Prostě to najednou nejde. Najednou vás to nutí jít dál, udělat krok a další a další a vy nemůžete zůstávat někde, kde nejste šťastní, kde necítíte lásku, kde ztrácíte svojí energii a jen tak se necháváte vláčet okolnostmi. 

DOVOLTE SI SVÉ OPRAVDOVÉ ZÁMĚRY ZNÁT A SVÉMU SRDCI NASLOUCHAT. 

Tanec povznáší, hudba nás ladí a mi se sladíme sami se sebou. Harmonizujeme sebe a tím i svůj život. Vše plyne v lehkosti i jednoduchosti. Najednou vnímáte souvislosti svého života a přestáváte se hroutit z přicházejících situací. Víte, žijete vědomý život. STOJÍTE VE SVÉ SÍLE A ŽIVOT VÁS NAPLŇUJE A BAVÍ.

TAK JAKO MĚ BAVÍ TANEC A SETKÁVÁNÍ S VÁMI.

Děkuji vám všem.

Každé setkání má jiné téma a já vás tímto tématem provedu slovem, pohybem i hudbou. Těším se na další setkání "Roztanči své tělo k radosti".

Věrka