Díky mému komplikovanému dětství 

mám ráda jednoduchost a pořádek.
Mojí předností je přirozenost, 
optimismus, radost a hravost. 


Cesta dětstvím byla komplikovaná.

Jako dítě jsem trpěla tím, že nemám a neznám svého otce. Cítila jsem se zmatená a odstrčená, nejistá a nemilovaná. Odpovědi od dospělých  jsem nedostávala a táta tu pro mě nebyl. PROČ? Dospělí mlžili v zájmu mého dobra a jsem přeci ještě malá, říkali. MÉ BEZNADĚJNÉ ČEKÁNI NA TÁTU A VYSVĚTLENÍ SITUACE. Naučila jsem se zastírat a neříkat co chci, zdálo se to tak normální a zbytečné, protože dospělí to taky tak dělali. Asi se to tak má....MOJE ŠKOLA ŽIVOTA.

Uvěřila jsem, že život je komplikovaný, chaotický a já nemohu mít co chci....      CHTĚNÍ JE BEZNADĚJNÉ a je lepší nic neříkat, neptat se.

MOJE CHTĚNÍ DOSTALO RAZÍTKO, VNITŘNÍ ZÁKON BYL VYTVOŘEN. 

Jasně že. Přijala jsem ten fakt, že prostě nemám tátu, ale zákon už byl v mém podvědomí vytvořen a tak se podle něj jelo a odvíjeli se další situace v mém životě....Nevědomky jsem si vytvářela a dostávala se do komplikovaných situací i vztahů. 

Každá komplikovaná situace mě znervózňovala a uváděla do pocitu beznaděje a mlčení. 

A když už jsem dostala co jsem chtěla, pak jsem si to vždy nějak pokazila, něco se přihodilo a bylo po radosti a nadšení. Říká se "ZÁKON SCHVÁLNOSTI".

Byl to můj vnitřní vzdor mému chtění.

Život šel dál a moje vnitřní napětí narůstalo, i když už jsem vlastně ani nevěděla kde se bere a proč to tak mám. Prostě jsem taková, ale co s tím? Slýcháváme: PROSTĚ JE TAKOVÁ, MÁ TO V POVAZE, V GENECH, LEPŠÍ UŽ TO S NÍ NEBUDE.....Většinou nezkoumáme proč to tak máme a bereme to jako součást nás samotných, i když nás to rozčiluje. Snažíme se tomu vyhýbat... Uděláme si z toho zvyk, limit. Je to takový začarovaný kruh, pořád dokola. Zoufáme si a snažíme se s tím nějak popasovat.

Sport mi pomohl najít rovnováhu.

Vzpomínám na ten okamžik. Teta (paní učitelka) ve školce mluvila o možnosti cvičení pro nás dětičky a má dušička dítěte byla ohromená, cítila obrovské nadšení i nedočkavost až cvičení začne. Bylo to velké těšení. Tohle je ten okamžik na který si vzpomenu, když se řekne "Těším se jak malé dítě".        

Život běží a my s ním. Moje dětské cvičení a později sportovní gymnastika, atletika, lyžování, turistika, aerobik, tanec i cyklistika. Žádný vrcholový sport. Sportování je moje velká radost a uspokojení z pohybu. 

Pohyb je pro mě také dobrým pomocníkem pro lepší náladu a získání nové energie. 

Sport mě naučil vytrvalosti a trpělivosti.

Chci se spojit se svým vnitřním světem.

Cesta uzdravení a poznání.


Můj zákon z dětství "CHTĚNÍ = BEZNADĚJ", 

mé zadržování a neříkání toho co chci, 

mě nakonec dostalo až k závažné nemoci.

     Ještě že sport mě naučil vytrvalosti a trpělivosti.Nikdy nevíme k čemu nám bude nemoc dobrá, kam nás posune a s kým seznámí, co díky ní zažijeme. Ovšem, pokud se nevzdáme a nepodlehneme jí. 

Nemoc máme dokud nepochopíme proč a nenajdeme příčinu.

Říkali, je to nevyléčitelná nemoc.

V roce 2005 jsem si vyslechla diagnózu "Crohnova choroba" ( chronické zánětlivé onemocnění trávicího ústrojí). Začala má cesta k uzdravení, cesta poznání.

Již na samém začátku jsem se nějak nechtěla smířit s faktem, že nemoc je nevyléčitelná, že budu muset omezit své sportovní aktivity, že může přijít operace, další omezení a že léky se stanou součástí mého života. Začala jsem hledat informace a ony postupně přicházely.

Nepodceňovala jsem léčbu a dodržovala vše co mi lékaři doporučovali a nemoc se uklidnila, občas se projevila silněji a tak jsem i já musela nasadit silnější léky.

V té době jsem měla svojí poradnu (výživové poradenství) a hledala jsem spolupracovníka. Na pohovor přišla žena, která sice práci nevzala, ale já se objednala k ní. Netušila jsem co mě čeká, ale chtěla jsem vyzkoušet vše co by mi pomohlo s mojí léčbou.


Dozvěděla jsem se, že moje nemoc souvisí s psychickým blokem v mém podvědomí. Mé pocity byly smíšené, protože do té doby jsem se k těmto informacím nedostala. Proběhlo první odblokování a doporučení i na knížky.

Začala jsem pracovat na informacích a tím nastal proces skutečného uzdravování. Moje návštěvy u Stáni se postupně změnily v neobyčejné přátelství.

Moje cesta nebyla lehká, ovšem dnes jsem zdravá a bez léků. Můj život se změnil a já jsem vděčná za vše co mě potkalo. Děkuji všem lidem které jsem potkala a potkávám.

S láskou. Věrka

Najdi spojení mezi vnitřním a vnějším světem, odhal příčiny své nemoci, problémů a neúspěchů. 

Jsem připravená na cestu uzdravení !