Péče o naše tělo

Miluj své tělo a pečuj o něj s láskou. Je tvoje.

Naše tělo je naším jediným domovem pro duši a nese v sobě vše, co se nám v životě přihodilo od samého počátku. Tělo nám vysílá impulzy, kterým většinou nenasloucháme a chováme se k němu mechanicky jako k věci, kterou můžeme nahradit. Nenasloucháme-li menším impulzům, pak se naše tělo ozývá častěji a silněji. Naše bolest zesiluje, přichází závažnější nemoci a my polykáme pilulky, abychom bolest utlumili, abychom byli "zdraví". Jsme ale zdraví i na duši ? Na tu se bohužel při léčbě zapomíná a nevěnuje se jí pozornost. Nevěnujeme pozornost potřebám svého těla, neposloucháme svoje pocity a myslíme si, že ještě tohle zvládneme a tohle vydržíme. "To dám" říkáme si. Naše tělo to nedá, řekne dost. Nemocí nás úplně zastaví. Naše tělo se nemůže úplně uzdravit, pokud nenajdeme skutečnou příčinu a neuděláme patřičné změny. Většinou hledáme odpovědi kolem sebe, hledáme viníky. Nechceme si přiznat, že vše si způsobujeme sami, svým chováním, svým přesvědčením a neochotou udělat změnu. Někdy si nechceme přiznat, že na tohle už prostě nemáme sílu. Ano je to tak, i když se vám to nemusí líbit. 

Byla doba, kdy jsem nerozuměla svým impulzům a tak se stalo, že jsem si musela projít obdobím bolesti, polykání pilulek i operacemi. Naštěstí pro tyto situace tady máme lékaře. Děkuji, protože jinak bych možná nepsala tyto řádky. Dnes opravdu naslouchám všem impulzům svého těla, naslouchám svému srdci a věřte, je to to nejkrásnější co pro sebe můžete udělat "řídit se podle svých laskavých pocitů."

Jednotlivé části těla mají svojí symboliku a ukazují nám, na co se máme při potížích zaměřit, co potřebujeme řešit:

• uši, koho nebo co nechceme slyšet

• ruce, stále se nám nedaří něco uchopit

• nohy, kam bychom rádi vykročili, ale stále zůstáváme na stejném místě, přešlapujeme a nejdeme kupředu

• záda, zatuhli jsme v určitých přesvědčeních a bráníme se novému

Pozorně si všímejte svého těla. Uvědomte si, jak se k němu chováte i co jíte a pijete, kolik odpočinku mu dopřáváte. Staráte se o něj s láskou?

Naslouchejte signálům a naučte se dávat věci do souvislostí, pochopte své zdravotní problémy. Uděláte-li nápravu, pak nastavíte sebe uzdravovací proces, díky uvědomění, kde má vaše nemoc příčinu.

Když rozdělíte slovo:  "ne - moc", nemám moc nad svým životem. 

Když budete o své tělo s láskou a citem pečovat, pak se ve vašem životě mnohé změní a vaše tělo se vám odmění: spolehlivě vás ponese životem, bude zdravé a plné energie.

TVOŘME SI KRÁSNÝ A SPOKOJENÝ ŽIVOT, PLNÝ LÁSKY A VZÁJEMNÉHO POROZUMĚNÍ. 

Přečtěte si jako první, co je nového.