Emoční hubnutí

Když stále nevidíte výsledek.

Každá nemoc i nadváha je jen volání po změně, kterou potřebujeme ve svém životě udělat.

Nadváhou si tvoříme hranice proti vnějšímu světu.

"Jaké jsou moje vztahy, baví mě moje práce a jak řeším různé situace v mém životě, mám dostatek odpočinku?" Znáte odpověď, ale jak z kruhu ven?!

Nic není náhoda a vždy si do života přitahujeme to co potřebujeme zvládnout, abychom se posunuli, abychom pochopili naší lekci. Vždy máme volbu.

Je čas, jít hlouběji do svých pocitů a nechat se vést.


Problém s ne-hubnutím může být mnohem hlubší a je potřeba se podívat více do svého nitra. Zjistit příčinu.

Je potřeba otevřít skříňku svého podvědomí a najít strašáka, který nám nedovolí dotáhnout věci do konce (zhubnout a váhu si udržet). Jsou tam ukryté strachy (bloky) z našeho dětství nebo dospívání, které podvědomě používáme, i když nám již neslouží. Bojujeme tak sami se sebou. Jedna část nás chce zhubnout (něco udělat) a druhá část říká ne v podobě různých výmluv. Každý známe ty svoje. Výmluvy jsou jen zastírání skutečné příčiny.


Chcete se více informací ?

Hubnutí je o rozhodnutí.

Potřebujete zapracovat sami na sobě, sebe přijímání, sebedůvěře a nastavení své vlastní hodnoty.

Možná to znáte sami, již několikrát jste to zkoušeli a vždy vám do toho něco přišlo (oslava, nedostatek času, nemoc....). Už dlouhou dobu se snažíte, začít pravidelně cvičit, upravit si jídelníček a zhubnout.

Co vám brání v tom, vyrazit a dojít do cíle?

Nehledejte v hubnutí vědu. Rozhodněte se a zdolejte své nadbytečné kilogramy svým tempem a podle svých možností. Udělejte první krok a jděte do akce. Pro začátek se zaměřte na to, kdy a co jíte, jak se u toho cítíte, jaké máte myšlenky. Pochopte, že v myšlence je ta největší síla.

Napravte své negativní myšlenky a zapracujte na změně svého životního stylu.

Vybudujte si silný zvyk. Naší přirozenou podstatou je pohyb. Zvedněte své líné tělo z gauče a přidejte pravidelnou každodenní procházku. Procházky přírodou vám pomohou dodat dostatek energie, vyčistí mysl a získáte chuť do dalších aktivit.

Udělejte si čas na sebe "denně 30minut"

Neporovnávejte se s druhými. Když se vám bude zdát, že nemáte takové výsledky a že druhým to jde lépe, nezoufejte. Zaměřte se na to, jaké jsou vaše změny, hledejte na sobě pozitiva. Pochvalte se a hledejte to lepší, ne to horší. Začátky pro vás můžou být těžké, ale postupně lze tyto praktiky nacvičit.

Chce to trpělivost....

 

Výživovému poradenství 

jsem se začala věnovat v roce 2004 a během své praxe jsem se setkala s klienty, kteří zhubli a váhu si drží, ale i s těmi kteří po čase hubnutí vzdali, nebo se opakovaně vraceli. 

Možná si kladete stejnou otázku "PROČ" stále bojujeme se svojí váhou. Odpověď je : "naše hranice." Proti čemu, komu si stále tvoříme hranice svým tělem? 

Moje cesta mě přivedla k jinému řešení problému s nadváhou. Je potřeba najít skutečnou příčinu Vašeho nehubnutí. Tento způsob řešení Vám pomůže s hubnutím i s Vaším životem.